location
Szczecin Ul. Krzywoustego 3, 70-244
time
Pon-Pt 9.00 - 17.00 Sb - Nd nieczynne

Prowadzenie spraw cywilnych w Szczecinie

sprawy rozwodowe

Prawo cywilne Szczecin - oferta naszej kancelarii

Nasza kancelaria adwokacka w Szczecinie posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spraw z zakresu prawa cywilnego.

Prawo cywilne wpływa na każdą dziedzinę życia codziennego człowieka, a także dotyczy szeroko pojętych relacji biznesowych między przedsiębiorcami. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie trudnymi zagadnieniami wynikającymi ze stosunków cywilnoprawnych.

Profesjonalna pomoc doświadczonego adwokata w Szczecinie stworzy odpowiednie warunki do zakończenia sporu między stronami, zagwarantuje zrozumienie licznych konsekwencji podejmowanych decyzji w obrocie prawnym, wyjaśni zasady zawierania umów oraz sposób ich wykonywania, a także zabezpieczy sprawy cywilne klientów poprzez fachowe sporządzanie dokumentów prawnych takich jak umowy, pisma o charakterze nieprocesowym oraz pisma procesowe.

Gwarantujemy profesjonalne podejście i pomoc w sprawach cywilnych na każdym ich etapie. Naszą kancelarię adwokacką wyróżnia doświadczenie, zaangażowanie oraz indywidualne podejście do sprawy każdego klienta.

Obszar działania naszych adwokatów to nie tylko Szczecin, obsługę prawną świadczymy na terenie całego kraju. Szeroko pojęte sprawy cywilne to jedna z naszych specjalności.

Czym jest prawo cywilne?

Prawo cywilne to dziedzina, która reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Podstawowym, ale nie jedynym aktem prawnym, który reguluje stosunki cywilnoprawne w polskim prawodawstwie jest ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny. Określa on powstanie, treść, ustanie i zakres obowiązków cywilnoprawnych.

Przepisy prawa cywilnego regulują przede wszystkim stosunki własnościowe, majątkowe i osobiste. Prawo cywilne obejmuje tematykę prawa rodzinnego, prawa handlowego, prawa pracy, a także prawa własności intelektualnej.

Prawo cywilne Szczecin - jakie sprawy obejmuje

Obsługę prawną w sprawach cywilnych świadczymy na rzecz klientów indywidualnych, a także biznesowych. W zakresie prawa cywilnego pomoc prawną świadczymy między innymi w następujących obszarach:

1. Prawo rzeczowe:

2. Prawo zobowiązań:

3. Prawo spadkowe Szczecin:

Nasza kancelaria adwokacka świadczy usługi prawne również w dziedzinach prawa powiązanych z prawem cywilnym m.in prawo rodzinne oraz prawo handlowe.

Kancelaria prawnicza świadczy pomoc w sprawach z zakresu prawa cywilnego poprzez w szczególności:

  1. Udzielanie porad prawnych,
  2. Sporządzanie pism przedsądowych,
  3. Sporządzanie pism procesowych od złożenia pozwu, aż do zakończenia postępowania odwoławczego,
  4. Przygotowanie, modyfikowanie, rozwiązywanie, analiza i opiniowanie umów cywilnoprawnych,
  5. Reprezentowanie klientów w sporach przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi (w tym przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym),
  6. Reprezentowanie klientów w postępowaniach egzekucyjnych przed komornikiem (windykacja należności),
  7. Udział w postępowaniach mediacyjnych,
  8. Udział w negocjacjach,
  9. Zawieranie ugód,
  10. Stałą obsługę prawną przedsiębiorców.

Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią adwokacką na terenie Szczecina. Pomagamy naszym klientom na każdym etapie postępowania. Nasz adwokat prawo cywilne zna doskonale, więc z pewnością może pomóc w różnych sprawach.

Nasz adwokat rozwody również poprowadzi, tak samo jak alimenty Szczecin, odszkodowania powypadkowe, upadłość i sprawy karne. Chcesz dowiedzieć się więcej? W naszej kancelarii dostępna jest porada prawna w Szczecinie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszą szczecińską kancelarią adwokacką

Skontaktuj się z nami
Adwokat Murawski