location
Szczecin Ul. Krzywoustego 3, 70-244
time
Pon-Pt 9.00 - 17.00 Sb - Nd nieczynne

Pomoc prawna w Szczecinie

porady prawne

Porady prawne Szczecin - nasza oferta

W życiu każdego z nas codziennie pojawiają się trudne chwile. Z większością z nich radzimy sobie samodzielnie, jednak w sytuacji problemu prawnego, warto jak najszybciej nawiązać kontakt z profesjonalnym adwokatem, umówić wizytę w kancelarii i skorzystać z fachowej pomocy, tak aby w rozsądny sposób zabezpieczyć interesy swoje lub swoich bliskich.

Doręczono Ci dokument urzędowy? A może sąd nadesłał Ci jakąkolwiek korespondencję, bądź dokument? Zastanawiasz się czego dotyczy sprawa? Jakie przysługują Ci prawa i obowiązki? A może jakie dalsze kroki należy podjąć w celu wyjaśnienia sprawy? W każdej z powyższych sytuacji skonsultuj swoje wątpliwości i uzyskaj rzetelną poradę prawnika.

Korespondencje urzędowe często zawierają wskazanie terminu na dokonanie danej czynności. Bierne zachowanie klienta w trakcie jego biegu może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. Należy pamiętać, że to od wskazanego w dokumencie terminu zależy skuteczność porad prawnych oraz podejmowanych przez adwokata działań.

Poznaj przysługujące Ci prawa i zobacz jak najkorzystniej załatwić nawet najbardziej skomplikowaną sprawę. Szczecin to miejsce w którym kancelaria ma stałą siedzibę. Jednak nasz prawnik zapewnia porady prawne i stały kontakt również za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

Zakres usług

Nie wahaj się skorzystać z porad prawnych świadczonych przez naszą kancelarię. W każdej sytuacji zadzwoń, wskaż swoje potrzeby, uzyskaj niezbędne informacje i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Porada prawna w ramach konsultacji prawnych w Szczecinie jest świetną opcją na zapoznanie się z przepisami prawa obowiązującego w Polsce, a adwokat wytłumaczy zagadnienie prostym językiem.

Jeśli potrzebne są Ci porady w takich kwestiach jak rozwód Szczecin, alimenty, upadłość konsumencka lub odzyskiwanie odszkodowań, zapraszamy do kontaktu. Adwokat podział majątku również może pomóc przeprowadzić i doradzić w tej kwestii.

Doradztwo prawne Szczecin - kancelaria Roberta Murawskiego

W naszej kancelarii adwokackiej uzyskasz fachową pomoc prawną w zakresie różnych dziedzin prawa. Doświadczony prawnik z pełnym zaangażowaniem odpowie na każde pytanie, udzieli informacji o obowiązującym stanie prawnym, a także znajdzie skuteczne rozwiązanie na trapiące klientów, nawet najbardziej zawiłe problemy prawne.

Kancelaria w Szczecinie świadczy porady prawne w szczególności z zakresu:

Pomoc prawnika z naszej kancelarii koncentruje się nie tylko na udzielaniu porad prawnych. W sprawach, w których niezbędne jest ustanowienie adwokata występujemy na drogę sądową w imieniu naszych klientów, a także reprezentujemy ich w toczącym się postępowaniu sądowym. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, analizując problem wielowątkowo, w zależności od przedmiotu sprawy.

Z myślą o naszych klientach, kancelaria oferuje następujący zakres usług:

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w mieście Szczecin - bezpłatne porady prawne w Szczecinie

Informujemy, że na terenie Szczecina funkcjonuje 12 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz kilka punktów nieodpłatnego poradnictwa prawnego, działających w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Nieodpłatna pomoc prawna świadczona w okolicy urzędu miasta Szczecin obejmuje szeroko rozumiane doradztwo prawne udzielane przez adwokatów oraz radców prawnych.

Bezpłatne porady prawne w Szczecinie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku nieodpłatna pomoc prawna Szczecin kwalifikuje się jako pomoc de minimis. Przyjęcia interesantów w lokalach, w których podmiot odpowiedzialny urząd miasta Szczecin zorganizował bezpłatne porady prawne, odbywają się przy Alei Wyzwolenia 7U/1 oraz w filii Urzędu Miasta ul. Rydla 39-40.

Prawnik w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej może zaoferować darmowe porady prawne, a także sporządzenie projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w trwającym postępowaniu przygotowawczym lub sądowym. Podmiot odpowiedzialny za bezpłatne porady prawne wykluczył w ramach usługi ustanowienie pełnomocnika w sprawach toczących się w sądzie. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w Szczecinie obejmuje szeroko rozumiane porady, obejmujące świadczenie nie tylko porad prawnych, ale również problematyczne sytuacje życiowe np. pomocy dla ofiar przemocy.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszą szczecińską kancelarią adwokacką

Skontaktuj się z nami
Adwokat Murawski